Правила перевезення багажу

Авіакомпанії на внутрішньоєвропейських і на трансатлантичних рейсах використовують термін PIECE CONCEPT (PC) - це форма обліку прийнятого до перевезення багажу, при якій одиницею вважається місце (чемодан, сумка і т.д.).

Важливо: вага одного місця багажу, згідно з правилами більшості міжнародних аеропортів, не може перевищувати 32 кілограми!
Норми безкоштовного перевезення зареєстрованого багажу залежать від авіакомпанії і найчастіше виглядають так:
  • Економічний - 1 місце (1РС буде вказано в авіаквитку) максимальна маса -20-23 кг, максимальна сума 3-х вимірів (висота, ширина, довжина) - не більше 158см.
  • Бізнес - 2 місця (2РС буде вказано в авіаквитку) максимальна маса кожного місця - 2х23 кг, максимальна сума 3-х вимірів кожного місця багажу (висота, ширина, довжина) - не більше 158см.
  • багаж зі стікером ажропортаНекоторие авіакомпанії допускають до перевезення на трансатлантичних рейсах в економічному класі 2РС, в бізнес класі - 3РС.
Проте, залишається велика кількість авіаперевізників, які фіксують норми безкоштовного перевезення зареєстрованого багажу в кілограмах як правило:
  • 20кг або 23кг в економічномубагаж со стикером ажропорта
  • 30кг або 40кг в бізнес класі.
Крім того у більшості лоукостерів в вартість квитка багаж не входить, тільки ручна поклажа.
Ручна поклажа, це багаж, що провозиться в салоні літака. Допускається в залежності від правил авіакомпанії вага від 5 до 8 кг. Сума трьох вимірів сумки повинна бути не більше 110 см.
 
Ми радимо при купівлі авіаквитків звертати увагу на норму безкоштовно багажу, що перевозиться, адже доплати за "перевага" іноді вельми істотні.